Участь доцента Ігоря Гураку у IV Міжнародному конгресі з прав людини «Безпека – права людини – міжнародні відносин»

15-16 червня 2023 року на базі Жешівського університету відбувся IV Міжнародний конгрес з прав людини «Безпека – права людини – міжнародні відносин». У заході взяли участь 182 спікери, які представляли 64 університети та інші організації з десяти країн: Австрії, Грузії, Канади, Німеччини, Польщі, Португалії, Словаччини, України, США та Італії. Членом оргкомітету конгресу та модератором його ХХ секції був доцент кафедри міжнародних відносин Ігор Гурак. У другий день роботи конгресу Ігор Гурак виступив перед учасниками заходу із доповіддю на тему «War in Ukraine as a Marker of Crisis Phenomena with Respect for Human Rights: global dimension». В ході виступу він зазначив, що позбавлення життя, затримання та насильницькі зникнення, катування та жорстоке поводження, а також сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом – це об`єктивна реальність, з якою українці на щодень стикаються від лютого 2022 року. Також доцент Ігор Гурак наголосив, що війна в Україні показала слабкість, фактично – безсилість ключових міжнародних інституцій, які мали б захищати права людей. Для підтвердження своїх слів серед іншого він навів кілька прикладів, пов’язаних із бездіяльністю Міжнародної організації Червоного Хреста, яка в ході широкомасштабної війни Росії проти України продемонструвала з одного боку свою безпорадність, а з іншого відсутність волі реалізувати свої статутні цілі в умовах конфлікту.