Український «Щедрик» та американська «Carol of the Bells»

Під час наукового стажування в університеті Люксембургу доцент кафедри англійської філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Оксана Карбашевська виступила на засіданні «Мережі українських науковців у Люксембурзі LURN 3» з лекцією «Ukrainian “Shchedryk” and American “Carol of the Bells”».

Вона розповіла історію популярної української календарно-обрядової пісні «Щедрик» у світі, зокрема, у США та Люксембурзі. Адже у грудні 2022 року український «Щедрик» взяв до свого репертуару хор Люксембургу. Також на нинішні Різдво «Щедрик» і «Carol of the Bells» як єдине ціле прозвучали на концерті «Notes from Ukraine» в Карнегі-Хол (США).

Йшлося про сучасні музичні контексти «Щедрика» та “Carol of the Bells” та міжкультурний обмін мелодіями завдяки сучасним технологіям. Неймовірна столітня історія «Щедрика» унаочнює важливість фольклору у сучасному культурному просторі, його роль у збереженні та презентації української культурної та національної ідентичності.

Під час лекції українських та іноземних слухачів також зацікавили питання організації Української Республіканської Капели (1919); європейського турне Української Республіканської Капели; роботи над мелодією відомого автора хорової обробки Миколи Леонтовича; американського турне Українського Національного Хору та багато іншого.