Поглиблення співпраці з італійцями

Кафедра математичного та функціонального аналізу факультету математики та інформатики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника продовжує поглиблювати співпрацю з Міжнародним телематичним університетом UNINETTUNO (м. Рим, Італійська Республіка) у частині викладацької та студентської мобільності у рамках проєкту Erasmus+ KA131-2021-1-IT02-KA131-HED-000009659.

Протягом травня-липня 2023 року троє аспіранток спеціальності «Математика» – Дарина Долішняк, Наталія Витвицька та Адріана Радул підвищували власний науковий та педагогічний потенціал в університеті UNINETTUNO, обмінювались досвідом, навчались роботи в команді, також мали нагоду ознайомитись із давньою історією та багатою культурою Італії.

Під керівництвом професора Клементе Чезарано (директор відділення математики LUCIANO MODICA) та професора Романа Дмитришина (професора кафедри математичного та функціонального аналізу ПНУ) аспірантки мали нагоду глибше зануритись у питання апроксимації, підготувати розгорнуті есе та наукові публікації з ключових сучасних проблем математичної науки.

Мобільність студентів та персоналу завершилась проведенням 18 липня 2013 року у Міжнародному телематичниму університеті UNINETTUNO Міжнародного семінару «Сучасні тенденції в аналізі та теорії наближення», у якому взяли участь 94 учасники із 8 країн світу. Дарина Долішняк, Наталія Витвицька та Адріана Радул набули нових знань із підготовки та організації наукових і навчальних заходів через підготовку програми семінару, комунікацію із учасниками, редагування збірника праць та ведення секційних засідань.

До участі у семінарі також активно долучились студенти магістерської програми «Актуарна та фінансова математика» як майбутнє покоління молодих вчених-математиків.

Під час відкриття заходу перша проректорка Прикарпатського національного університету Валентина Якубів наголосила на важливості розвитку міжкультурної та міжнаціональної взаємодії математиків з України та Італії. Ректорка Міжнародного телематичного університету UNINETTUNO проф. Марія Амата Ґаріто, висловила бажання поглиблення співпраці в майбутньому в частині майбутніх обмінів, подвійних дипломів та спільних заходів. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італійській Республіці Ярослав Мельник надіслав листа підтримки учасникам заходу та зауважив на важливості освітньої та наукової співпраці під час війни як потужного інструменту стійкості, зцілення та відбудови.