Програма подвійних дипломів

19 вересня 2011 р., шляхом підписання додатку до базового договору між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Варшавським університетом закладено правову базу для реалізації програму ІІ дипломів між зазначеними вищими навчальними закладами. Реалізація документів на практиці розпочалася вже з лютого 2012 р. Тоді 5 студентів спеціальності “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії” розпочали підготовку відповідно до спеціально розробленої навчальної програми, яка з одного боку повинна була враховувати ключові вимоги, щодо навчального процесу Прикарпатського національного університету і водночас включати особливості програми підготовки студентів Варшавського університету.

Відповідно до затверджених засад функціонування програми впродовж трьох семестрів студенти навчаються в Івано-Франківську, а заключний четвертий – на базі Варшавського університету. Слід наголосити, що час від часу Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує для викладання окремих лекцій в рамках відповідної програми фахівців із Республіки Польща. Також обов’язковим елементом підготовки за програмою ІІ дипломів є участь у спеціальній літній школі, яка кожного року відбувається на базі Острозької академії у другій половині серпня. Важливий момент на якому також варто акцентувати увагу, що впродовж навчання у польському ВНЗ студенти не тільки не сплачують жодних коштів, але і отримують стипендію.

Впродовж трьох останніх років у завершальні стадії реалізації програми, яка передбачає семестрове навчання у Республіці Польща взяли 9 студентів. Наразі у Варшаві навчаються студенти Богдан Павлюк та Софія Ціховська.

Про свої враження від участі від програми ділиться Софія Ціховська:

Завдяки програмі ІІ дипломів від Прикарпатського національного університету нам вдалося відкрити для себе головне місто Польщі – Варшаву та спробувати свої сили, навчаючись у Варшавському університеті. Саме місто вразило своєю атмосферою, здавалося б, не притаманною для столиці. Місто з втраченою та пізніше відбудованою історією (після Другої світової війни Старе місто Варшави було зруйноване у понад 90-та відсотках), де є все для комфортного життя, продуктивних буднів та насичених вихідних.

Навчальний графік відрізняється від того, до якого ми звикли, адже пари можуть починатися зранку і закінчуватися після 18 години вечора. Проте, на заняттях ми мали можливість співпрацювати із видатними діячами, дослідниками, дипломатичними представниками, знавцями своєї справи, серед них: Деніел Фрід американський дипломат і державний діяч, координатор Державного департаменту США з санкційної політики (2013 –2017), полковник Тадеуш Кшонстек – представник команди Міністра оборони Польщі, а пізніше Перезидента Республіки Польща Броніслава Комаровського, Генрик Літвін – Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні та багатьма інших.

Особливе місце в житті варшавських студентів займає бібліотека університету із садом, облаштованим на даху будівлі. Це одна з найбільших наукових бібліотек країни поряд з Національною бібліотекою Польщі та Бібліотекою Яґеллонського університету, де щодня приходить велика кількість студентів за новими знаннями та доступом до найсучаснішої літератури.

Культурне життя Варшави представлене великою кількістю музеїв з визначними пам’ятками культури. Тут часто відбуваються конференції, покази фільмів та дебати, на які охоче запрошують студентів”.