Міжнародна співпраця

ПРОФЕСОР ВАРШАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ АНДЖЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ ПРОЧИТАВ ЛЕКЦІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ-МІЖНАРОДНИКІВ

Професор Варшавського університету Анджей Шептицький, який прибув на запрошення ректора Прикарпатського національного університету, прочитав англійською мовою лекції з курсу «Зовнішня політика Польщі» для студентів-міжнародників. Вступна лекція була присвячена головним цілям зовнішньої політики Польщі в період після усунення від влади прорадянського режиму.

Під час лекції професор Шептицький сконцентрував увагу на питаннях відновлення Республікою Польщею цілковитого суверенітету в зовнішньополітичній сфері після ліквідації Варшавського договору. Він також торкнувся питань, пов’язаних із підготовкою та набуттям членства в НАТО (1999 р.) та Європейському Союзі (2004 р.).

Друга лекція стосувалася широкого спектру питань співпраці Польщі та ЄС. Професор Шептицький продемонстрував виклики, з якими довелося зіткнутися полякам на шляху до об’єднаної Європи, висвітлив наслідки членства в Євросоюзі для Республіки Польща. На завершення лекції він детально проаналізував та піддав критиці особливості «європейської» політики офіційної Варшави у період після 2015 року.

Нагадаємо, що професор Анджей Шептицький є визнаним експертом з українсько-польських та українсько-російських відноси, родичем предстоятеля Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького (1901 – 1944 рр.) та керівником створеного ним Фонду родини Шептицьких.

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ З ГОЛОВОЮ ПРЕДСТАВНИЦТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В УКРАЇНІ ХЮҐОМ МІНҐАРЕЛЛІ

9 листопада 2017 року в рамках робочого візиту на Івано-Франківшину наш університет відвідав Посол Європейського Союзу, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюґ Мінґареллі. У рамках програми візиту відбулася зустріч зі студентами та викладачами. Дипломат провів лекцію «Майбутні перспективи взаємовідносин між ЄС та Україною». У своєму виступі Хьюґ Мінґареллі, зокрема, зазначив, що саме молодь є майбутнім держави, яка й повинна продовжувати розвивати співпрацю між Україною та Європейськими країнами. Посол Європейського Союзу також наголосив, що для сталого розвитку економіки Україні необхідні, зокрема, інвестиції світових ринків, прозорі відносини в економіці, юстиції та адміністративних структурах. У ході зустрічі дипломат також відповів на запитання студентів. ДЕТАЛЬНІШЕ

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ ІЗ СПІВГОЛОВАМИ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОГО ФОРУМУ ПАРТНЕРСТВА ВІТАЛІЄМ ПОРТНІКОВИМ ТА ЯНОМ МАЛІЦЬКИМ

18 вересня 2017 року в університеті відбулася зустріч студентів із головою української частини Українсько-польського Форуму партнерства, українським журналістом, політичним оглядачем Віталієм Портніковим та головою польської частини Форуму, Директором Студіуму Східної Європи Варшавського університету, почесним доктором Прикарпатського національного університету Яном Маліцьким. Нагадаємо, що Українсько-польський форум партнерства започаткував свою діяльність у 2011 році у Варшаві та функціонує при Міністерствах закордонних справ України та Республіки Польща. До складу української частини Форуму також входить і ректор університету, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. Детальніше