За оновленими офіційними даними, опублікованими на сайті Scimago Institutions Rankings, у 2021 році Прикарпатський університет посів перше місце у рейтингу Scimago серед вітчизняних закладів вищої освіти та науково-дослідних установ.

SCImago Institutions Rankings – це глобальний рейтинг наукових установ, що публікується з 2009 року групою SCImago  – науково-дослідницької організації, що базується в Іспанії, в яку входять члени Вищої ради з наукових досліджень (CSIC) з Гранадського університету, Мадридського університету імені Карла III, Університету Алькали, Університету Естремадури та інших великих освітніх установ Іспанії.

SCImago Institutions Rankings є престижним наукометричним рейтингом, особливість якого полягає у використанні бази даних Scopus. SCIMago є рейтингом наукових організацій, а не тільки  ЗВО. Єдине обмеження на входження в даний рейтинг – мати не менше 100 публікацій будь-якого типу, що індексуються Scopus за 5 років, що передують року публікації рейтингу. Наприклад, для рейтингу 2020 р. брався до уваги період  2015-2019 рр.., відповідно для 2021 – за 2016-2020 рр.

SCImago Institutions Rankings оцінює наукові організації за 17 індикаторами та аналізує ЗВО і науково-дослідні установи за композитним індикатором, що  поєднує в собі три різних набори показників, заснованих на дослідницькій діяльності, інноваційних заходах і громадському впливу, який вимірюється через видимість у веб.

Рейтинг поділений на окремі розділи, серед яких  урядування, охорона здоров’я, вища освіта і інше. Для кожного з них проводяться оцінки в таких сферах, як результати досліджень, рівень розвитку міжнародного співробітництва, нормалізований імпакт і кількість публікацій.

Першоджерело: https://www.scimagoir.com/rankings.php?sector=Higher+educ.&country=UKR